2006 3. negyeévéig egyértelműen az IE6 uralta a piacot, több, mint 80%-os részesedéssel. Ám akkor egy törés keletkezett be a karrierjében: részesedése meredeken esni kezdett, negyedévente átlagosan 10%-ot vesztett, ma már kevesebb, mint az egyharmadát uralja a piacnak, de a trend nem állt meg.
Ennek okai:
- az IE7 megjelenése
- a Firefox és a Safari erősödése
- elavult technológia (2001 óta nem történt rajta nagyobb változtatás)
Ugyanakkor az IE7 (szemben például a Vistával, annak ellenére, hogy annak szerves része) jött, látott, győzött: nagyon sokan átálltak rá IE6-ról. Érdekes, hogy 2005 elején még az IE5 is több, mint 6%-kal rendelkezett, ma már alig kimutatható a részesedése.

A trónkövetelők viszont nagyon megerősödtek: ma már a Firefox kb. 18%-os részesedése mellett az IE7-et kötve hiszem, hogy el tudná újból érni elődje sikereit, bármennyire is szárnyal mostanában. Főleg azért, mert nemrég a Safari is átlépte az 5%-os küszöböt.
Érdekes jelenség viszont az Opera: ugyan kicsi a támogatottsága, de az évek óta nagyon stabil. Ez meglátszódik felhasználóik hozzáállásán is: általában ragaszkodnak kedvenc böngészőjükhöz. (az Operáról később még lesz egy cikk)
Adatok forrása: hitslink.com